Czy mogę stosować tampony w nocy?

Wbrew temu, co głoszą powszechne mity, nie ma żadnych przeciwwskazań do używania tamponów w nocy. Od kilku dekad miliony dziewczyn i kobiet używają tamponów w nocy bez żadnych problemów. Nie ma żadnych dowodów, że używanie tamponów w nocy, czy podczas snu, wiąże się z jakimkolwiek dodatkowym ryzykiem. Od momentu pojawienia się pierwszej miesiączki, Twoje ciało jest gotowe do użycia tamponów, tak więc, jeśli tylko będziesz chciała, możesz zaaplikować tampony na noc już od pierwszej miesiączki. Bez względu na swój wiek, tamponów możesz używać zarówno w dzień, jak i w nocy. Zależy to tylko od Ciebie i tego, co jest dla Ciebie wygodne.

Jeśli chciałabyś spróbować aplikacji tamponów na noc, mimo że będą one wtedy założone na dłużej, powinnaś zacząć od używania tamponów w tym samym rozmiarze co w ciągu dnia. Po prostu pamiętaj, aby używać tamponów o najmniejszej dostosowanej do obfitości krwawienia chłonności, oraz aby zaaplikować tampon tuż przed pójściem spać i usunąć go, gdy tylko się obudzisz. Będziesz miała poczucie czystości i świeżości, gotowa by zacząć nowy dzień! Gdy wybierasz się na piżama party, możesz po prostu wrzucić tampony do torby i nikt nie musi wiedzieć, że to dla ciebie ten dzień w miesiącu!
 

Pamiętaj jednak, że tampon należy wymienić przed upływem 8 godzin i jeśli jesteś śpiochem, musisz o tym pamiętać przy wyborze tamponów.