Jak często powinnam zmieniać tampon?

Powinnaś wymieniać tampon, gdy wypełnił się on do końca lub przed upływem 8 godzin od jego umieszczenia. Częstotliwość wymiany tamponów zależy od obfitości Twojej miesiączki. Zawsze pamiętaj, aby używać tamponów o najniższym stopniu chłonności dopasowanym do obfitości krwawienia.  

Podczas pierwszych dni miesiączki, gdy krwawienie jest najbardziej obfite, możesz czuć potrzebę zmiany tamponu co 3-6 godzin. W dniach mniej obfitego krwawienia, pod koniec miesiączki, możesz zazwyczaj nosić mniejsze tampony i wymieniać je co 6-8 godzin. Zawsze pamiętaj, aby zmienić tampon przed upływem 8 godzin od jego wprowadzenia.

Jeśli nie jesteś pewna, czy tampon trzeba już wymienić, pociągnij lekko za sznurek. Jeśli tampon porusza się przy lekkim pociągnięciu, wymień go. Jeśli tak się nie dzieje, może jeszcze być za wcześnie (chyba, że minęło już 8 godzin od jego wprowadzenia). Jeśli okaże się, że tampon nie jest jeszcze całkowicie nasiąknięty, mimo że minęło 8 godzin, powinnaś spróbować tamponów o niższej klasie chłonności.

Tamponów możesz używać także nocą. Po prostu włóż nowy tampon przed pójściem do łóżka i wyjmij go, gdy tylko się obudzisz.