Jak zaaplikować tampon?

Nie martw się – nie jest to tak trudne jak mogłoby się wydawać! Nasz film pomoże Ci dowiedzieć się jak wprowadzić tampon.

Oto instrukcja krok po kroku:
Najpierw musisz umyć ręce i zrelaksować się! Znajdź dogodną dla siebie pozycję. Może usiąść na toalecie lub stanąć z jedną stopą opartą o krawędź wanny.

Chwyć tampon dwiema rękami i odpakuj go zgodnie z kierunkiem strzałek, następnie usuń folię od strony sznurka przymocowanego do tamponu. Rozwiń sznurek i pociągnij go mocno i gwałtownie. Przyciśnij czubek palca do podstawy tamponu i usuń górną część folii. Delikatnie wsuń tampon najdalej jak się da w głąb pochwy. Jeśli poczujesz opór, lekko zmień kierunek.

Jeśli nadal czujesz tampon, popchnij go jeszcze trochę głębiej. Gdy tampon znajdzie się w odpowiednim miejscu, w środkowej części pochwy, nie będziesz go czuła. Ponownie umyj ręce. Może minąć trochę czasu zanim odkryjesz, która metoda wprowadzania tamponu o.b.® jest dla Ciebie najlepsza.

Jeśli używasz tamponów po raz pierwszy, najlepiej zastosować najmniejszy rozmiar tamponu – o.b.® ProComfort™ Mini ze splecionymi rowkami i unikalną, jedwabiście gładką otoczką SilkTouch™. Pamiętaj, aby poczekać aż dostaniesz miesiączki zanim wypróbujesz tampony. Tamponów nie należy nosić, gdy nie ma się miesiączki.