Jak zaaplikować tampon?

Wszystko kiedyś robimy po raz pierwszy! Miesiączkowanie to naturalny element Twojego życia i to normalne, że masz pytania. Nie martw się – aplikacja tamponu nie jest tak trudna, jak mogłoby Ci się wydawać! Obejrzyj film poniżej, a dowiesz się, jak to zrobić. 


* Aplikacja tamponu jest opisana na ulotce, pamiętaj żeby umyć ręce zarówno przed, jak i po aplikacji.

Aplikacja tamponu: po prostu się zrelaksuj!


Przed pierwszą aplikacją tamponu możesz czuć się podenerwowana, ale nie ma ku temu powodu. Po kilku próbach przekonasz się, że to bardzo proste.

Nasz film instruktażowy, pokaże Ci, jak to zrobić krok po kroku. Najważniejsze to całkowicie się rozluźnić, ponieważ w przeciwnym wypadku Twoje mięśnie mogą być napięte i będzie Ci trudniej wprowadzić tampon. Prosta rada: weź kilka głębokich oddechów i spróbuj całkowicie się rozluźnić – to Cię zrelaksuje, zanim spróbujesz zaaplikować tampon.
 

Warto!


W przeciwieństwie do podpasek, tampony nosi się wewnątrz ciała. Może się to wydawać dziwne, ale jeśli tampon jest poprawnie zaaplikowany, nie będziesz go czuła. Właściwe zaaplikowane tampony sprawiają, że możesz swobodnie się poruszać i funkcjonować tak, jak w każdy inny dzień, na przykład uprawiać sporty. Twoje ciało utrzyma tampon na swoim miejscu i w ogóle nie będziesz go czuła. Możesz nawet iść pływać, ponieważ tampon jest bezpiecznie schowany w środku i nie ma kontaktu z wodą. Pamiętaj tylko, aby używać tamponów o najniższej klasie chłonności dla Twojej obfitości okresu i wymieniać je regularnie.