Pewnego razu...

Czy czujesz czasem, że nie możesz robić tego, na co masz ochotę? W niektóre dni nie możesz pływać, uprawiać tyle sportu, ile byś chciała, albo musisz zostawić tę nową dopasowaną sukienkę w szafie? Wiele lat temu dziewczyny miały znacznie mniej możliwości. Na szczęście teraz jest inaczej! Dowiedz się, jak powstała marka o.b.®  - jak istotną rolę w opracowaniu tamponów odegrała kobieta ginekolog, pasjonatka pływania oraz jak rewolucyjny wpływ na życie dziewczyn i kobiet miały tampony. 

W 1947r. niemiecki inżynier dr Carl Hahn zauważa reklamę tamponów w amerykańskim czasopiśmie i stwierdza, że taki produkt nie jest dostępny na niemieckim rynku. Wprowadzając taki produkt miałby szansę zrewolucjonizować niemiecki rynek produktów higienicznych dla kobiet.

Jego pomysł popierają dwie osoby: prawnik dr Heinz Mittag i przede wszystkim dr Judith Esser – ginekolog i pasjonatka pływania, która wnosi do projektu wiedzę medyczną. Ta trójka pionierów wspólnie opracowuje tampon o.b.®. Nazwa dosłownie opisuje ich pomysł, gdyż o.b.® to skrót od niemieckiego "ohne Binde" czyli „bez podpaski”.

Dzięki o.b.®, możesz cieszyć się wolnością i robić wszystko na co masz ochotę, a także nosić jaką tylko chcesz sukienkę czy spodnie– każdego dnia!